Останній вікенд цього року відзначився двома прем’єрами у топ-5, а також покращенням ситуації для «Джуманджі» та «Крижаного серця».

Без сюрпризів, перше місце посідає фільм ««Зоряні війни: Скайвокер. Сходження», який зібрав 72 мільйони доларів. За 10 днів прокату фільм зібрав 362 мільйони у США. Спад у зборах був вельми різким, проте не настільки значним, як той, що стався пару років тому з «Останніми джедаями».

Передостанній вікенд цього року відзначився очікуваною прем’єрою завершення трилогії сіквелів «Зоряні війни». Завдяки цій стрічці топ-10 фільмів зібрали 243 мільйони доларів у США. За триденний вікенд до цього такі результати були попереднього разу 19-21 липня на прем’єрі стрічки «Король Лев». А також серед триденних вікендів 20-22 грудня на третьому місці за зборами топ-10 фільмів у США цього року. Так, його випереджає лише названий вікенд прем’єри «Король Лев», а також «Месники: Завершення».

Як було зазначено, перше місце впевнено отримують «Зоряні війни: Скайвокер. Сходження». Фільм зібрав 177 мільйонів доларів при бюджеті приблизно у 275 мільйонів доларів. Загалом ці збори відповідають очікуванням. А от з оцінками складніше. На Cinemascore фільм отримав В+ від авдиторії, яка на 59% була чоловічою та на 64% старшою за 25 років. Це певний неанімований фільм (не мультфільм) франшизи, який отримав оцінку не у діапазоні А. На Rottentomatoes глядачі схвально поставилися до фільму та дали йому 86%. А от критики – лише 54%, сказавши, що фільму конче не вистачає уяви. Якщо не враховувати анімовану війну клонів, то це майже найгірша оцінка фільму франшизи критиками на Rottentomatoes (на 1% менше має «Зоряні війни. Епізод І. Прихована загроза»).

На першому місці дебютний фільм «Джуманджі: Наступний рівень». За свій перший вікенд фільм зібрав 59 мільйонів доларів у США. Фільм отримав A- на Cinemascore, а на Rottentomatoes він має 69% від критиків та 87% від авдиторії.

На першому місці фільм «Крижане серце II». За свій третій вікенд фільм зібрав 35 мільйонів доларів у США. За весь час фільм зібрав 338 мільйонів при бюджеті 150+ мільйонів доларів.

У США наприкінці листопада склався довгий вікенд через святкування Дня подяки. Якщо порівняти «стандартні» вікенди 22-24 листопада за з 29-го листопада по перше грудня, то другий приніс на 23 мільйони доларів менше, якщо враховувати збори топ-10 фільмів. За додаткові два дні фільми зібрали, утім, ще біля 70-ти мільйонів доларів.

На першому місці перебуває фільм «Крижане серце II». Стрічка на другому тижні прокату зібрала лише 125 мільйонів доларів. Враховуючи це, збори від початку прокату у США складають майже 290 мільйонів доларів, що є значним успіхом для стрічки. Так, вона вже посідає 17-те місце серед найкасовіших мультфільмів усіх часів.

На першому місці дебютний фільм «Крижане серце II». За свій перший вікенд фільм зібрав 130 мільйонів доларів у США, а загальні збори у світі склали 392 мільйонів доларів. Фільм отримав A- на Cinemascore, а на Rottentomatoes 76% від критиків та 93% від авдиторії.

На першому місці дебютний фільм «Аутсайдери». За свій перший вікенд фільм зібрав 34 мільйони доларів у США при бюджеті 97.6 мільйонів доларів. Фільм отримав A+ на Cinemascore, а на Rottentomatoes 91% від критиків та 98% від авдиторії.

Цього вікенду було багато прем’єр, які і стали найкасовішими стрічками вікенду. Утім, навіть фільм на першому місці зібрав менше 20-ти мільйонів. Також цікавою тенденцією прем’єр цього вікенду є те, що переважно вони сподобалися авдиторії, але не критикам.

На першому місці дебютний фільм «Мідвей». За свій перший вікенд фільм зібрав майже 18 мільйонів доларів у США при бюджеті у 100 мільйонів доларів. Фільм отримав A на Cinemascore та 92% від авдиторії на Rottentomatoes, тоді як критики не оцінили фільм – 42%.

Сторінка 1 з 16