Новини кінопрокату

Вікенд 20-22 грудня

Передостанній вікенд цього року відзначився очікуваною прем’єрою завершення трилогії сіквелів «Зоряні війни». Завдяки цій стрічці топ-10 фільмів зібрали 243 мільйони доларів у США. За триденний вікенд до цього такі результати були попереднього разу 19-21 липня на прем’єрі стрічки «Король Лев». А також серед триденних вікендів 20-22 грудня на третьому місці за зборами топ-10 фільмів у США цього року. Так, його випереджає лише названий вікенд прем’єри «Король Лев», а також «Месники: Завершення».

Як було зазначено, перше місце впевнено отримують «Зоряні війни: Скайвокер. Сходження». Фільм зібрав 177 мільйонів доларів при бюджеті приблизно у 275 мільйонів доларів. Загалом ці збори відповідають очікуванням. А от з оцінками складніше. На Cinemascore фільм отримав В+ від авдиторії, яка на 59% була чоловічою та на 64% старшою за 25 років. Це певний неанімований фільм (не мультфільм) франшизи, який отримав оцінку не у діапазоні А. На Rottentomatoes глядачі схвально поставилися до фільму та дали йому 86%. А от критики – лише 54%, сказавши, що фільму конче не вистачає уяви. Якщо не враховувати анімовану війну клонів, то це майже найгірша оцінка фільму франшизи критиками на Rottentomatoes (на 1% менше має «Зоряні війни. Епізод І. Прихована загроза»).

постер з сайту https://kino-teatr.ua/ постер з сайту https://kino-teatr.ua/

 

Фільм також вийшов у прокат на міжнародному ринку та зібрав 198 мільйонів доларів, 27 з яких фільм зібрав у Великобританії.

На другому місці «Джуманджі: Наступний рівень». Фільм зібрав 26.5 млн доларів на свій другий вікенд. Наразі його збори складають 102 мільйони доларів. Також фільм зібрав 32 мільйони доларів на міжнародній арені, а глобальні збори його наразі складають 312 мільйонів доларів.

«Крижане серце II» зібрало 13 мільйонів доларів за посіло третє місце. За весь час прокату у США фільм зібрав 387 мільйонів доларів, а також він зібрав 717 мільйонів у іноземному прокаті.

На четвертому місці дуже невдала прем’єра «Коти», що вийшла на екрани у 3380 локаціях, а зібрала лише 6.5 мільйонів доларів, увійшовши у топ-20 найгірших прем’єр у 3000+ кінотеатрах. Фільм також розчаровує оцінками. На Cinemascore він отримав С+, а на Rottentomatoes він має 20% від критиків та 54% від авдиторії.

Завершує топ-5 фільм «Ножі наголо», який зібрав 6 з половиною мільйонів доларів у США за четвертий вікенд прокату. На четвертому тижні фільм зібрав майже 90 мільйонів доларів у США та 96 мільйонів доларів у інших країнах світу.

Джерела: boxofficemojo.com, rottentomatoes.com.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Новини кінопрокату