Проблеми галузі

Голівудська кінодилема: ґемблити на бокс-офіс чи продати Netflix’у?

Фільми з середнім бюджетом (приблизно від 20 до 140 мільйонів доларів), які ще кілька років тому можна було побачити в кінотеатрах, тепер все більше і більше продаються таким інтернет-сервісам потокового відео як Netflix заради мінімізації ризиків. Кіностудії, коли почувають невпевненість щодо того, чи виявиться їх фільм успішним в бокс-офісі, все частіше запитують себе: «нам варто ризикувати і випускати фільм в прокат чи краще просто продати його Netflix’у?». У випадку такого середньобюджетного науково-фантастичного фільму як «Частка Бога» (студія Paramount, бюджет 45 мільйонів доларів) відповідь вже прозвучала: «продати».

 

На початку лютого Netflix заплатив 50 мільйонів доларів за «Частку Бога». Вже 4 лютого фільм став доступним підписникам Netflix’у і лише за перші три дні його подивились 2,8 мільйонів глядачів. Для порівняння, власний фільм Netflix’у «Яскраві» (бюджет 90 мільйонів доларів) після релізу 22 грудня зібрав 11 мільйонів глядачів. Але скільки зібрав фільм «Частка Бога», якби Paramount вирішили випустити його в прокат? Цього ми ніколи точно не дізнаємось. Якби всі ті 2,8 мільйонів вирішили подивитись цей фільм в кінотеатрах із середньою ціною білета за 2017 рік розміром 8,97 доларів, то фільм би зібрав за свій дебютний вікенд 25 мільйонів доларів.

Але не варто забувати того, що подивитись фільм вдома значно легше, ніж йти заради нього в якийсь кінотеатр. Окрім цього, ніхто не відміняв конкуренції з іншими фільмами. Якби «Частка» вийшла в кінотеатри 14 лютого 2017, як спочатку і планувалось, то вже 24 лютого вона була б затьмарена фільмом жахів «Пастка», який в свій дебют зібрав 33,7 мільйонів доларів у США. Друга дата виходу «Частки», 17 жовтня 2017, неминуче змусила б цей фільм вже з 27 жовтня змагатися з «Пилою 8», яка за свій дебютний вікенд 27-29 жовтня зайняла перше місце і зібрала 16,6 мільйонів доларів у США. Наступна дата виходу фільму в кінотеатри, 2 лютого, зіткнула б «Частку Бога» одразу з двома хітами – з «Джуманджи: поклик джунглів» і «Той, що біжить лабіринтом: Ліки від смерті», адже обидва за вікенд 2-4 лютого зайняли перше і друге місце, зібравши майже 11 мільйонів кожний. Остання дата виходу, 20 квітня, була оголошена до продажу «Частки» Netflix’у. 20 квітня також є датою виходу потенційно успішного бойовика «Ремпейдж», що є достатньою загрозою для успіху «Частки». Очевидно, що студія воліла уникнути всі можливі з прокатом ризики. Так, «Частка» могла окупитися, могла й провалитися. Тому за принципом «краще риба в руці, ніж дві в ріці» студія вирішила продати фільм Netflix’у, вийшовши таким чином в нуль: студія отримала 50 мільйонів доларів при бюджеті 45 мільйонів доларів.

Купівля «Частки Бога» лише демонструє тенденцію, що Netflix викупає фільми у великих студій. Так, Netflix вже придбав такі фільми як «Анігіляція» (Paramount, 23 лютого 2018 – студія залишила за собою право прокату фільму в США, Канаді, Китаї), «ЗдиханняВимирання» (Universal, пізніше в 2018), «Скринька з птахами» (Universal, 21 грудня 2018) і «Шафт» (New Line Cinema, 14 липня 2019). Може здатися, що Netflix планує змагатися з великими мережами кінотеатрів за право дистрибувати середньобюджетні та навіть великобюджетні фільми. Насправді Netflix лише орієнтується на своїх підписників і не зацікавлений в кінотеатральному бізнесі, інакше вже давно мав би власну мережу кінотеатрів.

Для студії мотивація продати фільм Netflix’ові проста: зберегти обличчя і уникнути потенційного провалу в прокаті. Лише роки три тому з подібною мотивацією студії переносили фільм на січень, квітень чи пізній серпень, сподіваючись підігріти інтерес до фільму, а після прокату намагались відшкодувати збитки за допомогою DVD ринку та інших додаткових ринків. Нині Netflix став цим додатковим ринком. Але все більш частотні прем’єри на Netflix’і можуть бути не в кращих інтересах великих студій. В довгостроковій перспективі студії можуть програти Netflix’у право випускати фільми: на прикладі «Яскравих» вже видно, що Netflix може й сам випустити фільм без втручання будь-яких великих студій.

Джерело: https://www.hollywoodreporter.com/news/hollywoods-movie-dilemma-gamble-at-box-office-sell-netflix-1086706

Оцініть матеріал!
(0 голосів)