Кіноподії

Конкурсна програма Каннського кінофестивалю 2019 року

Цьогорічний фестиваль пройде з 14 по 25 травня. Нещодавно на офіційному сайті фестивалю з'явилася програма на 2019 рік. У конкурсній частині братимуть участь 19 фільмів. Не про всі з них можна знайти бодай якусь інформацію окрім назви та режисера, але у цьому дописі ми розкажемо те, що відомо на сьогоднішній день.

офіційний постер фестивалю з festival-cannes.com офіційний постер фестивалю з festival-cannes.com

 

По-перше, варто поговорити про фільм відкриття фестивалю. Ним стала стрічка "Мерці не вмирають" ("The dead don't die") Джима Джармуша. Зробивши фільм про вампірів, режисер не зупинився в осмисленні фантастичних істот. Комедійний фільм жахів за трейлером дуже нагадує "Зомбіленд". Окрім драйвової музики того фільму 10-річної давнини та жанрової суміші горору з комедією в обох фільмах не останню роль грає Біл Мюррей. Фільм не лише відкриє фестиваль, але і боротиметься за пальмову гілку.

Серед інших фільмів конкурсної програми варто відзначити фільм "Біль та слава" ("Dolor y Gloria") Педро Альмодовара. Фільм розповідає історію режисера на спаді, який згадує своє дитинство, кохання, розлучення, відкриття для себе кіно та інші важливі моменти життя.

Також у конкурсній програмі бере участь фільм "Паразит" ("Gisaengchung") Бонґа Джун-го. Фільм розповідає про безробітну сім'ю головного героя, яка заплуталася у неочікуваному інциденті. Попередній фільм цього режисера дебютував на Каннському кінофестивалі у 2017 році. Його показ завершився оплесками стоячи аудиторії протягом 4 хвилин.

Іншим фільмом цьогорічного фестивалю є "Молодий Ахмед" ("The young Ahmed") братів Дарденів. Це фільм про юнака, який після прийняття екстремістського тлумачення Корану готує вбивство свого вчителя.

Наступним варто згадати фільм "О помилування" ("Roubaix, une lumière") про розслідування вбивства жінки похилого віку, підозрюваними в якому є дві молоді сусідки.

На конкурсній основі бере участь у фестивалі фільм "Сибіла" ("Sybil") Джастіна Тріета. Це фільм про психотерапевтку, яка вирішує повернутися до письменницької діяльності, але джерело її натхнення (пацієнтка) є настільки спокусливим, що вона поступово змушує пацієнтку зіткнутися віч-на-віч зі своїм минулим.

Серед інших фільмів також історія художниці, яка малює весільний портрет молодої жінки "Портрет молодої жінки у вогні" ("The portrait of a lady on fire").

На фестивалі також буде новий фільм Ксав'єра Долана "Матіас і Максім" ("Mathias & Maxime), "Приховане життя" ("A hidden life") Теренса Маліка, "Маленький Джо" ("Little Joe") Джесіки Гауснер та кілька інших.

Фестиваль традиційно обіцяє бути насиченим та цікавим.

Джерела: festival-cannes.com, imdb.com.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається