Корисна інформація — Союз кінотеатрів України

Не можна не подивитися фільм, який не лише б'є різноманітні рекорди бокс-офісу, але і отримав дуже високі оцінки від глядачів та аудиторії. Це означає, що незалежно від ставлення до фільму окремих осіб, він істотно вплине на світову культуру. У цьому дописі ми проаналізуємо головні ідеї та особливості цього фільму.

Увага! Далі будуть спойлери!

Попередній фільм залишив нас із поразкою супергероїв. Головний злодій Танос успішно стер половину Всесвіту. Варто нагадати, що Танос не є персонажем, який просто з незрозумілих причин хоче робити погано. Він вважає себе сильним героєм, який виконує необхідне і важке завдання. На його думку, розумних істот занадто багато, щоб вони могли реалізувати свій потенціал. Його ідея полягає у тому, що якщо істот було би вдвічі менше, був би можливим розквіт цивілізації.

Згадаємо перший фільм "Кінґсмен", антагоніст якого начебто мав схожу роль спасителя людства. Можна сказати, що наміри Таноса більш чисті, оскільки він підтримує ідею абсолютно випадкового відбору тих, хто зникне, і тих, хто залишиться в живих. Він, на відміну від злодія "Кінґсмену" не надає переваги освіченим чи багатим. Фільм "Месники: війна нескінченності" показує, що навіть з такими намірами особа є злодієм, і це важливий етичний урок.

У завершенні франшизи було логічно очікувати демонстрації інших етичних міркувань. Зрештою, подібне кіно не лише розважає, але і виховує. Утім, "Месники: завершення" є радше цікавою насиченою пригодою, ніж повчанням.

Міжнародний союз кінотеатрів (UNIC) та Film Expo Group раді оголосити лауреатів Золотої нагороди CineEurope, яку отримують професіонали кінотеатральної індустрії за їхнє неймовірне завзяття та діяльність для сектору. Нарогодження відбудеться на відповідній церемонії 20 червня у Барселоні у Centre de Convencions Internacional de Barcelona.

Як повідомляє Deadline, Саудівська Аравія планує інвестувати 35 мільярдів доларів та відкрити 300 кінотеатрів (2500 екранів!) до 2030 року.

У 2017 було знято заборону на кінотеатри в цій країні, але особливого прогресу не відбулося. Втім, попит на квитки у десятки наявних у державі кінотеатрів вельми високий.

Перший кінотеатр з'явився рік тому у квітні 2018 року. Голова Національної асоціації власників кінотеатрів США Джон Фітіан заявив, що кілька мереж чекають на отримання ліцензій для відкриття кінотеатрів у цій країні.

До 2020 року планується відкриття 45 кінотеатрів, які задовольнятимуть потреби аудиторії, а також урізноманітнять економіку країни.

Нещодавно CNBC опублікувала статтю про те, що різноманітність є прибутковою для кінобізнесу. Під різноманітністю мається на увазі практика залучення у роботу над фільмом та у сам фільм людей з тих соціальних груп, які часто піддаються дискримінації чи є у певному сенсі меншинами.

Раніше різноманітність можна було побачити переважно у малобюджетних незалежних фільмах. Скажімо, прикладом такого фільму у сучасності можна назвати іспаномовний фільм «Рома». Якщо говорити про минуле, на думку спадає фільм 1995 року «П’ятниця» з бюджетом у 3.5 мільйони доларів, у якому чи не всі ролі грають темношкірі.

У 2019 році Disney очікує втрат біля 150 мільйонів доларів у зв’язку з розриванням угоди з  Netflix. Причиною цьому є запуск компанією власної платформи для перегляду кіно. На платформі буде доступна продукція компанії Disney та нещодавно придбаного Twenty-First Century Fox. Компанія почне зі стримінгу 7 тисяч серій та 500 фільмів, якими вона володіє. Це будуть класичні фільми, а також продукція Pixar. Платформа буде доступною на міжнародному рівні.

Є не дуже популярний чи високо оцінений, але доволі глибокий фільм 2009 року під назвою «Винахід брехні». У цьому фільмі герої живуть у Всесвіті, який загалом схожий на нас, але має істотну відмінність – людство еволюціонувало так, що воно є неспроможним говорити те, чого немає. Це має чимало наслідків. Усі герої дуже відверті, у цьому світі немає релігії (можливо, одна з причин доволі низької оцінки, адже релігійна частина людства іноді сприймає подібне занадто особисто), а на людське слово покладаються більше, ніж на техніку. Якщо підходити ближче до теми, якій присвячено цей роздум, у тому світі усі фільми є документальними, адже фантазування як таке не є можливим.

Сучасний світ сповнений фентезі, наукової фантастики та просто вигаданих історій. Але цьогорічні номінанти на Оскар свідчать про те, що дедалі більша увага приділяється фільмам, заснованим на реальних подіях. Здавалося б, ну навіщо нам дивитися фільми про нудну реальність, коли ми можемо завдяки розвитку сучасних технологій поринати у інші, значно більш насичені світи? Справа у тому, що кіно відіграє різну роль для різних людей. Хтось звертається до нього, щоб забутися та пожити у іншому світі. Інші ж хочуть більше дізнатися про цей світ. Така тенденція також означає поступове усвідомлення того, що наша реальність є достатньо цікавою, і ми не завжди потребуємо чогось більш фантастичного.

Відомий сервіс онлайн-перегляду фільмів Netflix наприкінці січня вступив до Американської асоціації кінокомпаній (MPAA), ставши першою онлайн-платформою, яка опинилася серед найбільших американських кіностудій.

Сторінка 1 з 5