Корисна інформація

Майбутнє кінотеатрів

Цільовою авдиторією кінотеатрів є молодь. Утім, якщо раніше вона охоче відвідувала кінотеатри для перегляду фільмів, то нові покоління істотно відрізняються, що можна розглядати як загрозу успішності кінотеатрів у майбутньому.

По-перше, сучасна молодь не настільки зосереджена на фільмах взагалі. Так, багато хто замість фільмів дивиться радше серіали, або ж грає у комп’ютерні ігри. Відповідно, попит на фільми зменшується. По-друге, наразі наявно чимало альтернатив перегляду фільмів у кінотеатрах, найпопулярнішою з яких є стримінґові платформи (Нетфлікс).

концепт-арт кінотеатру майбутнього Cineplex на сайті https://www.hollywoodreporter.com/news/cineplex-unveils-cinema-future-movies-gaming-vr-live-events-1258351 концепт-арт кінотеатру майбутнього Cineplex на сайті https://www.hollywoodreporter.com/news/cineplex-unveils-cinema-future-movies-gaming-vr-live-events-1258351

 

Згідно з дослідженням Intofilm.org, пріоритети діяльності на один місяць (точніше, реальна діяльність за місяць, що передував опитуванню) є наступними: перегляд серіалу, відео-гра, перегляд фільму вдома, спорт, читання книги, шопінг, прослуховування подкасту, а лише далі – відвідування кінотеатру. Звісно, нічого немає дивного у тому, що походи в кіно відбуваються не так часто як інше зазначене. До того ж, 69% опитаних принаймні раз були у кінотеатрі за останній місяць. Утім, той факт, що молодь частіше ходить на шопінг та набагато частіше грає в ігри чи дивиться щось на стимінґовій платформі змушує замислитися.

Якщо заглибитися у проведене дослідження та подивитися детальніше, хто ходить у кінотеатри, то це майже рівною мірою чоловіки та жінки (утім, трохи більше чоловіків) з великих міст, освічених сімей та з наявністю кінотеатру неподалік. Переходячи до мотивів обрання діяльності на вільний час, то найважливішим є те, наскільки це буде весело, але також серед важливих факторів можливість зробити це з друзями, отримати дозвіл від батьків та ціна. Останнє особливо важливо для менш забезпечених дітей. З великим відривом від іншого перемагає саме пункт про веселощі.

Не варто забувати, що театри раніше теж були популярним місцем для веселого проведення часу. Це була важлива розвага, а наразі радше є культурним заходом, і не надто популярним. Зрештою, щось подібне може статися і з кінотеатрами. Ризик є, але є і плани подолання проблеми. Оскільки молодь хоче перш за все розваг, то ключова ідея полягає у тому, аби зробити досвід походу в кінотеатр максимально розважальним.

Кінотеатр майбутнього – це не лише кінотеатр. Аби максимізувати розважальний аспект, кінотеатри дедалі більше будуть співпрацювати з іншими секторами розваг. Це ставка на унікальний комплексний досвід. Людина не йде просто подивитися фільм. Людина йде провести весело час з друзями за фільмом, шопінгом, у кафе та ігровому залі. Тоді стримінґові платформи дійсно не зможуть конкурувати з кінотеатром, а авдиторія буде задоволена.

Говорячи про стримінґові платформи теж варто не забувати реалії. Якщо зараз мова переважно йде саме про Нетфлікс як про головного конкурента кінотеатрів, то часи цієї монополії вже, начебто, завершуються, адже великі кіностудії також відкривають свої платформи зі своїм контентом. Так, серед  найбільших конкурентів цієї платформи буде Disney+, NBCUniversal та WarnerMedia. Ці платформи не лише пропонуватимуть новий контент, але і заберуть свій старий контент до себе, як вже з багатьма стрічками зробив Disney.

Як це вплине на загальну картину? Це зіграє «за» чи «проти» кінотеатрів? Про це поки говорити рано. Можливо, коли Нетфлікс зможе пропонувати дедалі менше контенту, а для повноцінного домашнього досвіду доведеться, відповідно, віддавати значно більше грошей за підписки, кінотеатри не будуть здаватися програшною альтернативою. Утім, можлива і протилежна ситуація: якщо кіностудії будуть працювати дедалі більше заради контенту на своїх платформах, то те розмаїття фільмів, на якому зараз наголошують кінотеатри як на одній з ключовій переваг, стане вже перевагою платформ.

Зміни наближаються, тож принаймні кінотеатри мають бути до них готовими та шукати виходу з потенційно кризової ситуації.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається