Новини кінопрокату

Вікенд 15-17 лютого

На вершині рейтингу зборів за вікенд цього тижня виявився дебютний пригодницький трилер «Аліта: бойовий ангел» від кінокомпаній 20th Century Fox та Lightstorm Entertainment. За режисуру кінострічки взявся американський режисер та продюсер Роберт Родріґес. Востаннє в ролі режисера він був у далекому 2014-му році в кінофільмі "Місто гріхів 2: Жінка, заради якої варто вбивати". У тому ж році Родріґес також займався хоррор-телесеріалом «Від заходу до світанку».

зображення з сайту planetakino.ua зображення з сайту planetakino.ua

 

Отже, щодо зборів: перший вікенд у США приніс «Аліті» 28 мільйонів доларів при загальному бюджеті фільму 170 мільйонів доларів. Однак, хоча і збори фільму за вікенд перевищили очікування і в цілому він зарекомендував себе добре, не можна сказати, що це однозначний успіх. Враховуючи бюджет «Аліти» для того, щоб кінокартина повністю окупилась та принесла прибутки вона має зібрати щонайменше 500-550 мільйонів доларів, що на цьому етапі здається майже неможливим. Минулого вікенду трилер дебютував на 11 різних ринках за кордоном, а цього тижня додав ще 75 ринків. Усі 86 ринків разом цього вікенду принесли фільму 56 мільйонів доларів, а сума загальних зборів за кордоном для кінофільму на даний момент становить 94 з половиною мільйони доларів.

Трохи про оцінки: глядачі на Cinemascore доволі високо оцінили «Аліту» і поставили їй «А-». Те саме можна сказати і про критиків IMDb, що поставили оцінку 7,6/10. Однак трохи гірша ситуація із критиками на Rottentomatoes, які дали фільму лише 60%. Аудиторія ж Rottentomatoes оцінила фільм у 93%.

Другу сходинку рейтингу посів анімаційний фільм «Lego Фiльм 2» зі зборами у США в розмірі 21 мільйон доларів за свій вже другий вікенд. Такий показник зборів є на 38,4% меншим за показник минулого тижня. Збори за весь час прокату в США для цього мультфільму складають майже 63 мільйони доларів. Міжнародна арена, яку склали 69 ринків цього тижня, принесла «Lego Фільму 2» ще 12 мільйонів доларів. Відтак, загальні збори для фільму за весь час прокату становлять трохи менше, ніж 98 мільйонів доларів.

Ще один дебютний фільм цього тижня посів третє місце в рейтингу зборів за вікенд. Мова йде про комедію від кіностудій Warner Bros. Pictures та New Line Cinema під назвою «Чи не романтично це?». У США за перший вікенд фільм зібрав 14,2 мільйонів доларів. Оцінки фільму в цілому не дуже високі як з боку глядачів, так і критиків і становлять 68%, «В» та 6,4/10 на Rottentomatoes, Cinemascore та IMDb відповідно.

Четверте місце займає романтична комедія від Paramount Pictures «Чого хочуть чоловіки». Збори для цього фільму в США впали на 40% порівняно зі зборами за минулий вікенд і становлять трохи менше за 11 мільйонів доларів. Прокат за кордоном цього вікенду приніс фільму ще 2,2 мільйони доларів, піднімаючи загальну суму зборів за кордоном до цифри 2,5 мільйонів.

Завершує топ-5 рейтингу фільм жахів від Universal Pictures та Blumhouse Productions під назвою «Щасливий день смерті 2». Збори у США за дебютний вікенд для фільму склали лише 9,8 мільйонів доларів, хоча очікуваний прибуток за перший вікенд був певною мірою вище. Міжнародна ж арена, що складалась із 41-го ринку принесла фільму за цей вікенд ще майже 12 мільйонів доларів. Важко встановити причину з якої фільм не виправдав очікувань, але якщо вдаватись у статистику – то нерідкою є ситуація, коли сиквел порівняно зі своїм попередником є провальним. Варто ще пам’ятати, що бюджет фільму є також невеликим і становить лише 9 мільйонів доларів. Оцінка ж «Щасливого дня смерті 2» з боку глядачів («В» на Cinemascore) цілком повторює таку минулої частини. Також абсолютно однаково оцінили фільм як аудиторія, так і критики на Rottentomatoes – у 67%. На IMDb оцінка також відповідає вищезазначеним і становить 6,7/10.

Джерела: boxofficemojo.com, kino-teatr.ua, rottentomatoes.com, cinemascore.com, imdb.com.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Новини кінопрокату