Кіноподії

91-а церемонія нагородження Американської кіноакадемії (Оскар)

У ніч з 24-го на 25-е лютого за київським часом пройшла церемонія нагородження Оскар. Телеканал «Україна» забезпечив ексклюзивну онлайн-трансляцію з ведучими та коментаторами.

зображення з сайту 24tv.ua зображення з сайту 24tv.ua

 

Цьогорічній церемонії передувало декілька скандалів. Кіноакадемія хотіла ввести номінацію «Популярний фільм», а також не транслювати видачу нагород чотирьох номінацій. Через загальне обурення, обидва рішення було скасовано. Окрім того, Оскар уперше за кілька десятиліть був проведений без ведучого. Сталося це через те, що обраний ведучий Кевін Гарт відмовився вести церемонію, після того як його звинуватили у гомофобії, посилаючись на давні пости у соціальних мережах. Варто зазначити, що він відмовився не через те, що був обурений звинуваченнями, а через те, що вирішив, що не є гідним цієї ролі. Так, у Твіттері 7 грудня 2018 року він вибачився за свої слова, сказав, що відмовляється аби ведучим, оскільки не хоче «відволікати у ніч, яку мають святкувати так багато неймовірних талановитих артистів».

Без ведучого церемонія тривала менше за 3.5 години, але через це не було і якоїсь центральної тематики Оскару 2019. Утім, якщо орієнтуватися на промови осіб, які виходили на сцену, то ключовою темою була міграція, а після неї йшли расизм та фемінізм.

Звернемося тепер до деяких переможців. Найкращим повнометражним документальним фільмом визнано «Free Solo», присвячений людині, яка самостійно підкорює вершини, ризикуючи життям. Серед короткометражних документальних фільмів переміг «Period. End of sentence» про права жінок та гендерні стереотипи в Індії. Найкращим фільмом іноземною мовою став «Рома», у якому Альфонсо Куарон намагався відтворити власне дитинство і людей, які були його частиною. Фільм «Шкіра» про проблеми сприйняття дітьми таких ідеологій як нацизм від своїх батьків взяв статуетку як найкращий короткометражний художній фільм.

Найкращим адаптованим сценарієм визнано сценарій фільму «Чорний куклукскланівець». Промову від імені сценаристів виголосив відомий Спайк Лі. Його промова була присвячена проблемі історії рабства, яка тягнулася декілька століть. Він також сказав, що його бабуся закінчила коледж, тоді як її мати була рабинею. І бабуся допомогла йому отримати вищу освіту. Він закликав усіх бути «на правильному боці історії» та здійснювати моральний вибір між любов’ю та ненавистю. Варто зазначити, що діяч прийшов на церемонію з двома золотими витворами, на одному з яких написано «Любов», а на іншому – «Ненависть». Найкращим оригінальним сценарієм було також визнано сценарій фільму, присвяченого боротьбі з расизмом – «Зелена книга».

Леді Ґаґа отримала Оскар за найкращу пісню, яку вона також заспівала разом з Бредлі Купером на сцені під час церемонії. А от у номінації «Найкраща акторка» її та усіх інших вельми неочікувано обійшла Олівія Колман, яка зіграла королеву Анну у фільмі «Фаворитка».

Рамі Малек взяв статуетку за своє перевтілення у Фредді Мерк’юрі у фільмі «Богемна рапсодія». Це було справжнім проривом для актора, відомого переважно за серіалами. У своїй промові він солідаризувався з емігрантами, адже його батьки емігрували у США з Єгипту.

Нарешті, головну нагороду цього року отримав фільм «Зелена книга». Фільм розповідає про музиканта афро-американця на початку шістдесятих років, який найняв білого водія для свого туру по півдню США. У фільм ми бачимо, як під впливом подій змінюються погляди головного героя, і наскільки несправедливим є расизм.

Джерела: kanalukraina.tv, twitter.com, youtube.com.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається