Кіноподії

Переможці 72-го Каннського кінофестивалю

25 травня завершився цьогорічний Каннський кінофестиваль. Цього року у програмі були різноманітні фільми, які підіймають важливі, здебільшого, соціальні питання. У цьому дописі ви зможете дізнатися, хто отримав винагороди.

зображення з сайту stb.ua зображення з сайту stb.ua

 

У консурсній секції «Сінефондасьйо́н», яка підтримує молодих кінематографістів, маємо наступних переможців: «Mano a Mano» на першому місці, «Hieu» на другому, а третє розділили «Ambience» («Атмосфера») та «Duszychka» («Душенька»). Зокрема, фільм «Атмосфера» розповідає історію двох молодих палестинців, які через хаос табору для біженців стикаються зі складнощами запису музичного твору на конкурс.

У секції «Особливий погляд», куди потрапляють фільми, які не є типовими для основної конкурсної програми, але утім варті уваги, перемогли наступні фільми та кінематографісти: головний приз отримала стрічка «A vida invisible de Euridice Gusmao» («Невидиме життя Евридіки Ґусмао), приз журі дістався «O Que Arde» («Вогонь прийде»), приз на найкращу акторську гру отримала Чіара Мастроянні за гру у фільм «Chambre 212» («У магічну ніч»), а найкращим режисером було визнано Кантеміра Балаґова за фільм «Beanpole» («Дилда»). Окрім того, особливий приз журі отримав фільм «Liberte» («Свобода»), приз журі «Coup de Coeur» отримали фільми «La femme de mon frère» («Любов брата») та «The climb» («Підйом»), а «Особливу згадку» має фільм «Jeanne» («Жанна д’Арк»).

У конкурсній програмі короткометражних фільмів Золоту пальмову гілку отримав «The distance between us and the sky» («Відстань між нами і небом»), у приз від журі –  «Monstruo Dios» («Бог-монстр»).

Нарешті, час перейти до основного конкурсу. Особливу згадку отримав Еліа Сулейман за фільм «It must be heaven» («Мабуть, це рай»). Найкращим визнано сценарій до фільму «The portrait of a lady on fire» («Портрет молодої жінки у вогні»), найкращою акторкою стала Емілі Бічам за фільм «Little Joe» («Маленький Джо»), а актором – Антоніо Бандерас за роль у фільмі «Dolor y Gloria» («Біль та слава»). Варто також згадати про фільми «Les Miserables» («Знедолені») та «Bacurau» («Бакурау»), які розділили приз журі. Насамкінець, залишилося згадати про три основні призи. Найкращими режисерами стали Жан-П’єр та Люк Дардени за фільм «Le jeune Ahmed» («Молодий Ахмед»). Ґран-прі кінофестивалю отримав фільм «Atlantique» («Атлантика») Маті Дьйоп , а Золоту пальмову гілку – «Gisaengchung» («Паразит») Бонґа Джун-го.

Як ми бачимо, нагороди цьогорічного фестивалю демонструють успішність відходу від дискримінації та зосередженні на заможних білих чоловіках з розвинених країн. Так, Бонґ Джун-го став першим режисером Південної Кореї, який отримав Золоту пальмову гілку, а Маті Дьйоп – першою темношкірою жінкою, яка виграла ґран-прі. Розмаїття надає нам новий досвід, знайомство та взаємодію різних культур. Приємно бачити, що Каннський кінофестиваль долучається до світового тренду.

Джерела: festival-cannes.com, marchedufilm.com.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається