Корисна інформація

Саудівська Аравія інвестує у сектор розваг

Як повідомляє Deadline, Саудівська Аравія планує інвестувати 35 мільярдів доларів та відкрити 300 кінотеатрів (2500 екранів!) до 2030 року.

У 2017 було знято заборону на кінотеатри в цій країні, але особливого прогресу не відбулося. Втім, попит на квитки у десятки наявних у державі кінотеатрів вельми високий.

Перший кінотеатр з'явився рік тому у квітні 2018 року. Голова Національної асоціації власників кінотеатрів США Джон Фітіан заявив, що кілька мереж чекають на отримання ліцензій для відкриття кінотеатрів у цій країні.

До 2020 року планується відкриття 45 кінотеатрів, які задовольнятимуть потреби аудиторії, а також урізноманітнять економіку країни.

фото кінотеатру з сайту albiladdailyeng.com фото кінотеатру з сайту albiladdailyeng.com

 

Саудівська Аравія залишається привабливою для кінобізнесу. Нещодавно країна навіть оголосила проведення першого міжнародного кінофестивалю. Щодо фестивалів, то Саудівська Аравія виробляє доволі мало фільмів, але деякі з них вже встигли оцінити критики та винагородити фестивалі. Так, перший художній фільм, знятий повністю у цій країні та з відповідним акторським складом Wadjda 2012 року має 99% на Rottentomatoes та кілька нагород. Фільм Barakah Yoqabil Barakah 2015 року дебютував на Берлінському кінофестивалі, ставши першим фільмом на цьому фестивалі від Саудівської Аравії.

У чому причина доволі різкої зміни політики суворої держави? Про це розповідає стаття BBC. Згідно з нею, серед причин є як соціально-політичні, так і економічні. Саудівська Аравія підтримувала високий рівень життя громадян завдяки нафтовій економіці. Прав та свобод було мало, але взамін був достаток. Наразі ситуація змінюється, адже у сучасному світі на нафті довго не протримаєшся. Державна підтримка буде зменшуватися, тож це потрібно чимось компенсувати народу. Компенсація приходить у вигляді дозволу більших розваг і поступовому збільшенню прав людини, зокрема жінок.

Іншою причиною стаття зазначає недоцільність заборони кінотеатрів через різні фактори. Зокрема, у 9 з 10 громадян держави є смартфони, а ще у 2014 році дві третини громадян дивилися фільми онлайн. Окрім того, багато хто міг собі дозволити подорожі у Дубаї чи Бахрейн і перегляд фільмів там. Державні органи порахували, що у 2017 році громадяни витратили 30 мільярдів доларів на розваги у інших країнах Близького Сходу. Відповідно, суто економічно розширення національного сектору розваг є слушним для держави.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається