Корисна інформація

Прибутковість різноманіття у кіно

Нещодавно CNBC опублікувала статтю про те, що різноманітність є прибутковою для кінобізнесу. Під різноманітністю мається на увазі практика залучення у роботу над фільмом та у сам фільм людей з тих соціальних груп, які часто піддаються дискримінації чи є у певному сенсі меншинами.

Раніше різноманітність можна було побачити переважно у малобюджетних незалежних фільмах. Скажімо, прикладом такого фільму у сучасності можна назвати іспаномовний фільм «Рома». Якщо говорити про минуле, на думку спадає фільм 1995 року «П’ятниця» з бюджетом у 3.5 мільйони доларів, у якому чи не всі ролі грають темношкірі.

постер фільму "П'ятниця" з сайту kino.net.ua постер фільму "П'ятниця" з сайту kino.net.ua

 

Сучасність на різних прикладах демонструє зміну тренду. Наприклад, супергеройський фільм "Чорна пантера", у якому переважно грають темношкірі, зібрав на світовому ринку 1.34 млрд доларів.  І цей фільм – далеко не виняток. Інший фільм "Шалені багатії" також був вельми успішним у прокаті та став найбільшою за зборами голлівудською романтичною комедією десятиліття. Фільм також на шостому місці серед найкасовіших романтичних комедій усіх часів.

Не варто оминати увагою і фільми, у яких провідні ролі надано нетипово жінкам. «Чудо-жінка» 2017 року зібрала більше за 820 мільйонів доларів у світовому прокаті, а «Капітан Марвел» 2019 року вже перетнув за зборами позначку у 1 мільярд.

Як пояснює голова Marcus Theaters Роландо Родріґес, причиною урізноманітнення та інклюзивності є не лише те, що так правильно з етичної точки зору, але і те, що так вигідно для бізнесу.

У статті слушно зазначено, що різноманіття означає не лише більшу расову представленість, але і включення різних гендерів, політичних та релігійних вподобань, сексуальних орієнтацій. Аудиторія на такі фільми завжди була і є. Як зазначає засновник Maya Cinema, мова іде не лише про те, що інклюзивні фільми дивитимуться люди з відповідної частини населення. Групи населення, які часто піддаються дискримінації, потім солідаризуються одна з одною, і підуть на фільми один про одного. Так і ростуть прибутки для студій, а водночас у підвищується рівень толерантності.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається